VAS samt SKÅL, glas, Moser Karlsbad, 1900-talets första hälft.

235111. VAS samt SKÅL, glas, Moser Karlsbad, 1900-talets första hälft.

Vas, ej märkt, höjd 25 cm.
Skål, märkt Moser Karlsbad, längd ca 15,5 cm.

Smärre slitage, vas med mikronagg vid mynningens inre kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas, ej märkt, höjd 25 cm.

Antal besök: 1 068