235065. PARTI GLAS, 7 delar, Ittala samt Arabia.
1 par ljusstakar, "Festivo" Timo Sarpaneva Ittala, sign TS, höjd ca 18,5 cm.
2 st skålar/ytterfoder, Saara Hopea Arabia, diameter ca 14,5-15,5 cm, höjd 9-9,5 cm.
3 assietter, "Kastehelmi", Oiva Toikka, Iittala, diameter ca 17,5 cm.
Slitage, skålar med avlagringar, 2 assietter med kraftigt slitage och nagg. Nagg på en skål.