SAMEKNIVAR, 2 st. Ben läder och trä, oidentifierade konstnärer, 1900-tal.
235054. SAMEKNIVAR, 2 st. Ben läder och trä, oidentifierade konstnärer, 1900-tal.
Renhornskniv signerad RB på bladet samt AN? på benet. Knivens längd 18 cm, total längd 23 cm
Kniv signerad OJ på bladet samt PL-99 på lädret. Knivens längd 13 cm, total längd 15,5 cm.