KAFFESKEDAR i silver, samisk dekor, Carlson K&E, Göteborg, 1948.

234450. KAFFESKEDAR i silver, samisk dekor, Carlson K&E, Göteborg, 1948.

Kaffeskedar med graverad dekor av samer, renar samt 12 ringar per skaft
Längd 10, 5 cm
Stämplade K&EC, G, svensk kattfot, X8 (1948)
Vikt 86 gram
Etui medföljer.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 10, 5 cm
Vikt 86 gram
Etui medföljer.

Bruksslitage.

Antal besök: 3 322