MALMKRONA i mässing, rokokostil, 1900-talets mitt.

234094. MALMKRONA i mässing, rokokostil, 1900-talets mitt.

9-armad taklampa med avtagbar ornamentik
Höjd till kopp ca 68 cm
Diameter ca 72 cm.

Bruksskick
2 ljussocklar med skador, 3 saknas
El ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd till kopp ca 68 cm
Diameter ca 72 cm.

Bruksskick
El ej funktionstestad.

Antal besök: 1 078