APOTEKSFLASKA samt VAS, Glas, 1900-tal.

234034. APOTEKSFLASKA samt VAS, Glas, 1900-tal.

Apoteksflaska. Blå glasmassa. Höjd 34 cm. Diameter 18 cm.
Vas. Blå, opak och klar glasmassa. Höjd 32 cm. Troligen Flygfors. Osignerad.

Bruksskick.
Repor i botten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.
Repor i botten.

Antal besök: 1 289