KAFFEKANNA, silver, nyrokoko, G.T.Folcker Stockholm 1850.

233656. KAFFEKANNA, silver, nyrokoko, G.T.Folcker Stockholm 1850.

Med dekor av blommor.
Höjd ca 26 cm.
Vikt ca 1114 gram.

Slitage, bucklor, gravyr. Hänkel med möjlig lagning. Skador på ringar vid hänkel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Med dekor av blommor.
Höjd ca 26 cm.
Vikt ca 1114 gram.

Antal besök: 1 073