PARTI GRAFIK, tema Halmstadsgruppen, Axel Olson, Esaias Thorén och Sven Jonson.
233644. PARTI GRAFIK, tema Halmstadsgruppen, Axel Olson, Esaias Thorén och Sven Jonson.
Sven Jonson, "nattbild", litografi, signerad samt numrerad 165/200, bildmått ca 26 x 34,5 cm
Esaias Thorén, litografi, signerad samt daterad -70, bildmått ca 40 x 30 cm
Axel Olson, färgetsning, signerad samt numrerad 29/150, bildmått ca 23,5 x 29
Axel Olson, litografi, signerad samt numrerad 45/350, bildmått ca 38 x 53 cm.