BORD samt PIEDESTAL, Kina, 1900-tal.

23289. BORD samt PIEDESTAL, Kina, 1900-tal.

Delvis skuren dekor. Bordets längd 73 cm, bredd 36 cm, höjd 69 cm. Piedestalens höjd 37 cm.

En sarg saknas på bordet. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 822