HÖRNSKÅP, Gustaviansk stil, 1900-tal.

232732. HÖRNSKÅP, Gustaviansk stil, 1900-tal.

Vitmålat med kannelerade skåpsdörrar och maskaroner. Både över- och underdel med två hyllplan, varav ena inåtsvängt. Tre svarvade ben.
L: ca 95, B: ca 58, H: 189 cm.

Ålders- och bruksslitage, skiva med smärre spricka, smärre repor och missfärgning, något hyllplan med ringfläck.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 391