PARTI SILVER, bland annat kaffeskedar och dosor. Total vikt 239 gram.

23271. PARTI SILVER, bland annat kaffeskedar och dosor. Total vikt 239 gram.

Kar med emaljarbete, orientaliskt, höjd ca 6 cm.
Sockertång, filigranarbete, längd 10,5 cm.
Salt- och pepparkar, Birmingham England, höjd ca 3 cm.
Pillerdosa, JLH, längd 4 cm.
Cigarettetui, otydliga stämplar, 8,5 x 5,5 cm.
Manschettknapp, CE.
12 kaffeskedar, förgyllda, 830s N.M, längd 9,5 cm.

Slitage. Kar med emaljarbate med skadad kulfot. Gravyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Pillerdosa, JLH, längd 4 cm.
Manschettknapp, CE.

Antal besök: 1 100