KLÄNNING med pärlbroderi, 1920/30-tal, ca. stl 40/42.

232573. KLÄNNING med pärlbroderi, 1920/30-tal, ca. stl 40/42.

Total längd 118 cm. Bredd i midjehöjd ca 44 cm (x2).
Handsydd med underklänning i rak modell.

Skador/slitage. Broderi med skador. Bruksslitage. Sömmar med skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 415