MAX WALTER SVANBERG. 2 st, Litografiska tryck, Signerade i trycket Max Walter S, daterade 57 samt 56.

232399. MAX WALTER SVANBERG. 2 st, Litografiska tryck, Signerade i trycket Max Walter S, daterade 57 samt 56.

Bildyta 25x21 cm.
Motiv av imaginistisk kvinna med fågel.
Varav en färgtryck med guldprägling.

Signerad och daterad i trycket.

Max Walter Svanberg (1912–1994)

Gör en kostnadsfri värdering!

Bildyta 25x21 cm.

Antal besök: 818