STRYKJÄRN samt ALADÅBFORM, 1800-tal.

232367. STRYKJÄRN samt ALADÅBFORM, 1800-tal.

Strykjärn mässing samt trä, längd ca 14, höjd ca 12 cm.
Aladåbform, längd ca 25 cm.

Strykjärn med senare grepp, lod saknas.
Aladåbform med bucklor, skador, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Aladåbform, längd ca 25 cm.

Antal besök: 973