VAS, fajans, mellaneuropa, 1800-tal.

232297. VAS, fajans, mellaneuropa, 1800-tal.

Dekor av fåglar och blommor i underglasyrblått. Höjd 62 cm.

Omfattande lagningar på mynningen, glasyrlagningar
och glasyrbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

och glasyrbortfall.

Antal besök: 852