232153. SPEGEL, märkt GT, Svensk möbelindusti, Hofmantorp, Småland, teak, 1950/60-tal.
Väggspegel med låda, Etikettmärkt baksida, "NR GT 7034", samt låda, "Nr GT 6957". Höjd, 96, bredd 66, djup 16 cm.
Ålders- och bruksslitage, etikett i lådan lite lös.