232096. SERVIS, 69 delar, "Seaforth" Woods Burslem, England, 1900-tal.
12 tallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 assietter, 11 mindre assietter, 12 skålar, 6 uppläggningsfat, 2 uppläggningsskålar, såskanna, kanna.
Samtliga stora assietter med värmeskador, fåtal med mindre nagg. 1 skål med mindre nagg. Kanna med liten spricka i handtaget.