BÖCKER, 21 st, tema Astrid Lindgren bland annat "Pippi Långstrump" och "Rasmus på luffen", delvis signerade med dedikation.

232004. BÖCKER, 21 st, tema Astrid Lindgren bland annat "Pippi Långstrump" och "Rasmus på luffen", delvis signerade med dedikation.

Bland annat
Pippi Långstrump i söderhavet, Rabén & Sjögren, 1948
Pippi Långstrump går ombord, Rabén & Sjögren 1948
Pippi Långstrump, Rabén & Sjögren, 1948, 1954, 1968 samt 1985
Boken om Pippi Långstrump, signerad med dedikation, Rabén & Sjögren, 1952
Rasmus på luffen, Rabén & Sjögren, 1956
Rasmus, Pontus och toker, signerad med dedikation, 1957
Samuel August från Sevedstorp och Hanna i Hult, 1975
Madicken, Rabén & Sjögren, 1960
Bröderna Lejonhjärta, signerad, Rabén & Sjögren, 1975
Småländsk tjurfäktare och andra berättelser, Rabén & Sjögren, 1980
Lotta på Bråkmakargatan, Rabén & Sjögren, 1961.

Slitage, smärre skador. Ej genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bland annat

Antal besök: 2 874