KARL ERIK EKELIUS. Matsalsgrupp, 7 plus 2 delar, teak, Aktiebolaget JO Carlsson, Vetlanda, 1960-tal.

231717. KARL ERIK EKELIUS. Matsalsgrupp, 7 plus 2 delar, teak, Aktiebolaget JO Carlsson, Vetlanda, 1960-tal.

Runt bord i teak och ek, diam:110 cm. Tre iläggsskivor medföljer,120 cm tillsammans.
6 stolar, ek med rottingrygg, brickmärkta: Aktiebolaget JO Carlsson i Vetlanda.
2 stolar, ek, av liknande modell.

Ålders- och bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ålders- och bruksslitage.

Antal besök: 2 149