DOSA, silver och pärlemor, 17/1800-tal.

231647. DOSA, silver och pärlemor, 17/1800-tal.

Dekor av Lovisa Ulrikas kröning 1744. Diameter 7,5 cm. Otydliga silverstämplar.

Liten skada på locket. Bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 252