MAX WALTER SVANBERG. 2 st, Litografiska tryck, Signerade i trycket Max Walter samt daterade 57.

231553. MAX WALTER SVANBERG. 2 st, Litografiska tryck, Signerade i trycket Max Walter samt daterade 57.

Bildyta ca 25x21 cm.
Motiv av imaginistisk kvinna med fågel.
Färgtryck med guldprägling.

Signerade samt daterade i trycket.

Max Walter Svanberg (1912–1994)

Gör en kostnadsfri värdering!

Bildyta ca 25x21 cm.
Färgtryck med guldprägling.

Antal besök: 678