Sitter i 3 pärmar. Flest Kort. brefkort från början av 1900 -talet, järnvägstationer, stadsmiljöer, militära kort, gratulationskort, kort från gods, paviljonger, kallbadhus, samt mycket annat.
Åldersslitage, pärmar med slitage.