SILVERSKÅL på femfot, nyrokoko, stämplad PFF, N5 (1867), vikt 410 gram.

231219. SILVERSKÅL på femfot, nyrokoko, stämplad PFF, N5 (1867), vikt 410 gram.

Rikt ornerad silverskål, höjd 19 cm
Vikt 410 gram.

Bruksslitage, dålig lagning i mitten av skål
Repor, delvis lös knatdekor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt 410 gram.

Repor, delvis lös knatdekor.

Antal besök: 1 673