230760. SILVERFÖREMÅL, 1800-tal, totalvikt ca 180 gram.
Silverskallra med bjällror och visselpipa, handtag i ben, stämplad 1819. Silverborste stämplad 1849, silverdosa stämplad 1862. Fickkniv i silver stämplad 1816. Rakborste i silver.
Delar av knivskaftet av, samt spricka. Rakborsten sitter något hårt. Monogram. Bruksslitage.