VASER, porslin, 2 st, blåvitt, kinesiska, 1900-tal.

230666. VASER, porslin, 2 st, blåvitt, kinesiska, 1900-tal.

1 vas med blå dekor av lekande barn, päronformad (yuhuchunping), höjd 24,5 cm
1 vas med blå dekor av lekande barn, höjd 23,5 cm
Signerade.

Päronformad vas med mindre tillverkningsfel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Signerade.

Antal besök: 898