PARTI PORSLINSFÖREMÅL, 7 delar, Kunglig Dansk och Herend.
230403. PARTI PORSLINSFÖREMÅL, 7 delar, Kunglig Dansk och Herend.
Ytterfoder med sockel, delvis förgylld, Kunglig Dansk, höjd 16 cm.
Liten kanna med lock, Herend, höjd 11,5 cm.
4 rosor, Herend.
Tallrik, Kunglig Dansk, diameter 28 cm.
Litet nagg på en av rosorna.
Nagg på ett av blombladen på kannans lock.
Bruksslitage.
4 rosor, Herend.
Litet nagg på en av rosorna.
Bruksslitage.