PARTI PORSLINSFÖREMÅL, 7 delar, Kunglig Dansk och Herend.

230403. PARTI PORSLINSFÖREMÅL, 7 delar, Kunglig Dansk och Herend.

Ytterfoder med sockel, delvis förgylld, Kunglig Dansk, höjd 16 cm.
Liten kanna med lock, Herend, höjd 11,5 cm.
4 rosor, Herend.
Tallrik, Kunglig Dansk, diameter 28 cm.

Litet nagg på en av rosorna.
Nagg på ett av blombladen på kannans lock.
Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

4 rosor, Herend.

Litet nagg på en av rosorna.
Bruksslitage.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 532