VAS, glas, Vicke Lindstrand, Kosta, 1960-tal.

22999. VAS, glas, Vicke Lindstrand, Kosta, 1960-tal.

Sign Kosta LS 2770.

Modellen pryder omslaget till boken "Smoke & Ice Scandinavian glass 1930-2000".

Höjd ca 20 cm.

Mindre nagg. Enstaka mindre repor.
Större nagg/avslag nedtill.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sign Kosta LS 2770.

Höjd ca 20 cm.

Större nagg/avslag nedtill.

Antal besök: 2 457