Sign Kosta LS 2770.
Modellen pryder omslaget till boken "Smoke & Ice Scandinavian glass 1930-2000".
Höjd ca 20 cm.
Mindre nagg. Enstaka mindre repor. Större nagg/avslag nedtill.