Snusflaska i opaktglas med dekor av blå skrivtecken. Propp med grön sten i mässingsfattning. Höjd 7 cm.
Snusflaska i opaktglas med påklipp i rött och grönt. Propp i rosa sten med mässingsfattning. Höjd 5 cm.
Snusflaska i porslin. Reliefdekor av figurscen. Höjd 7 cm. Märkt.
Snusflaska med röda glaspåklipp, avslag, Del på propp saknas.
Snusflaska i porslin saknar propp. Förgyllning med slitage.