PARTI STENARBETE, 6 st, Jade/Nefrit ?, Kina, 1900-tal.

229750. PARTI STENARBETE, 6 st, Jade/Nefrit ?, Kina, 1900-tal.

Amulett. Genombruten dekor med motiv av drakar. Diameter 7 cm.
2 st bältesspänne. Dekor av drakhuvud. 9,5 cm samt 10,5 cm.
2 st fohundar. Längd 6 cm samt 6,5 cm.
Amulett. Dekor av drakar. Diameter 3,5 cm. Höjd 1,5 cm.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.

Antal besök: 1 243