BÖCKER, 2 st "Blekings Historia" Nils Henric Sjöborg samt "Blekings Beskrivning" 1700-talets slut.

229707. BÖCKER, 2 st "Blekings Historia" Nils Henric Sjöborg samt "Blekings Beskrivning" 1700-talets slut.

Bok. Utfält til Blekings Historia af NH Sjöborg, Ph Magifter och Docens uti Hiftorien vid Kong. Carol. Academien.
Tryckt i Lund hos Directeuren C. F. Berljng, År 1792.
Utvikbar karta.
Bok. Blekings Beskrifning, Sednare Delen.
Mått ca 17x11 cm.

Ej genomgångena.
Påskrifter.
Skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Utvikbar karta.
Mått ca 17x11 cm.

Ej genomgångena.
Påskrifter.
Skador.

Antal besök: 1 320