SCHATULL, nyrokoko, 1800-talets fjärde kvartal.

229584. SCHATULL, nyrokoko, 1800-talets fjärde kvartal.

Fanerat med valnöt, uppfällbar skiva, översta lådan med lockförsedda fack. Längd med skiva uppfälld 9, bredd 45, höjd 71 cm.

Åldersrelaterat slitage, smärre sprickor, repor och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 557