229472. PARTI, 5 delar, glas och keramik, 1900-tal.
1 skål Fuga, Sven Palmqvist, Orrefors, 1 askfat Erik Höglund, Boda, 2 assietter Vicke Lindstrand, Uppsala Ekeby samt en kryddburk Berså, Stig Lindberg, Gustavsbeg.
Assietterna kraftigt slitna, Kryddburkens sprint till locket saknas, bruksslitage.