DOPSKED, silver, troligen Danmark, 1800-talets mitt, vikt ca. 61,3 gram.

229103. DOPSKED, silver, troligen Danmark, 1800-talets mitt, vikt ca. 61,3 gram.

Kopia efter en 1500/1600-tal sked. Dekor av Madonna och St. Olaf.
Längd ca. 15 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca. 15 cm.

Slitage.

Antal besök: 1 460