SKEDAR 5 st, silver, bland annat Olof Yttreaus Uppsala 1791. 1700/1800-tal.

228661. SKEDAR 5 st, silver, bland annat Olof Yttreaus Uppsala 1791. 1700/1800-tal.

1 sked Olof Yttreaus Uppsala 1791.
1 sked stämplad CLE?
3 skedar stämplade GMF (Möjligen Gustav Möllenborg Féron) Stockholm 1873.
Längd ca 21 - 22 cm.
Total vikt ca 294 gram.

Slitage, gravyrer, bucklor. En med dekorsköld.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 sked stämplad CLE?
Längd ca 21 - 22 cm.
Total vikt ca 294 gram.

Antal besök: 973