228596. MINNESKOPPAR, glas och porslin, 3 st. 18/1900-tal.
" Mzetti's Chokolad Paviljong", Konst och Industriutställningen i Stockholm 1897. Porslin. Gustafsberg. Höjd 10 cm.
"För Hem och Härd". Glas. Höjd 13.5 cm.
"Minne från utställningen i Norrköping 1906". Glas. Höjd 12 cm.
Dekor med slitage. Krackelyr/missfärgning.