228482. DINKY TOYS, Prämeta, Lesney med mera. 16 delar.
Längd 10 - 25 cm. SIKU Racerbil i plast. TippCo brandbil.
Skador och slitage. Prämeta Jaguar med fungerande urverk men ett hjul löst och ett saknas. SIKU trasig. Tippco urverk fungerar ej och stege trasig.