VÄGGUR förgyllt, rokokostil, BORDSUR Tyskland, 1900-tal.

228460. VÄGGUR förgyllt, rokokostil, BORDSUR Tyskland, 1900-tal.

Väggur, skuren trädekor/pastellage, höjd 50 cm.
Bordsur, Jahresuhren, inkl glaskupa, höjd 29 cm.

Väggur med slitage, dekorskador, bortfall av förgyllning.
Bordsur med slitage, sprickor i sockel.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 847