228313. MÄRKLIN ånglok F 800 med tender samt ånglok RM 800 med tender båda med koppel 7.
H0 växelström. En tender tillkommer (även den med skador).
Slitage, smärre skador. F 800 går ej (hjulen sitter fast). RM fungerar. RM med mycket slitage och skador.