MATSALMÖBEL, 5 delar, gustaviansk stil, 1900-talets senare del.

228277. MATSALMÖBEL, 5 delar, gustaviansk stil, 1900-talets senare del.

Ovalt bord med två iläggsskivor, 4 stolar med knippestolar, genombruten rygg med kärve, skuren dekor, kannelerade ben, fleuron dekor. Bord höjd 73, längd 150, bredd 95 cm. Iläggskivor 95x30 cm. Stolar med tygklädd stoppad sits.

Slitage, skavmärken, repor och slagmärken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 760