PARTI PORSLIN samt GLAS, totalt 24 delar, 1900-tal.
22802. PARTI PORSLIN samt GLAS, totalt 24 delar, 1900-tal.
6 underlägg, porslin samt metall, dia 9 cm.
Kanna, dekor av tomte, porslin, höjd ca19 cm.
7 st champagnestrutar, snarlika modell "Karlberg", höjd 16,5 - 17,5 cm.
10 vinglas, klar samt grön glasmassa, höjd ca 16 cm.
Slitage. Enstaka nagg.
Lock till kanna saknas.
Nagg på champagnestrutarna.
Mindre enstaka nagg på vinglas.
Slitage. Enstaka nagg.
Lock till kanna saknas.
Nagg på champagnestrutarna.