SKEDAR, 4 st. Silver, delvis Bengt Tornberg, Linköping, 1817.

227879. SKEDAR, 4 st. Silver, delvis Bengt Tornberg, Linköping, 1817.

Sked, Christoffer Holmström, Jönköping, 1800-tal, längd 21 cm
Sked, Jacob Gustav Bursell, Jönköping, längd 21,2 cm
Sked, Johan Petter Hjulström, Västerås, längd 21,5 cm
Sked, Bengt Tornberg, Linköping, 1817, längd 21,3 cm
Vikt 168 gram.

2 skedar med gravyr, en med buckla, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt 168 gram.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 945