Bestående bland annat av:
Dosa, A F Hellman Uppsala 1830, diameter 6 cm.
Mjölkkanna, troligen August Wilhelm Arnesen Stockholm 1879, höjd 13 cm.
Dosa i glas med silverlock, GAB Stockholm 1886, diameter 6,5 cm.
Såsslev, stämplad AA, Stockholm 1881, längd ca 19,5 cm.
Total vikt exkl glas ca 539 gram.
Slitage, skador, lagningar, gravyrer.
Bestående bland annat av: