227552. SERVIS, 96 delar, porslin, "Gröna Anna", Rörstrand.
14 mattallrikar, 13 djupa tallrikar, 12 entrétallrikar, 12 assietter, 15 bärtallrikar, 2 skålar, 6 uppläggningsfat, tillbringare, såskanna, 12 kaffekoppar med fat, 6 tekoppar med fat, sockerskål och gräddkanna.
Bruksslitage, enstaka nagg.