MATTA, rölakan, signerad MS KH (Maj Svanström, Klockargårdens Hemslöjd, Tällberg). ca. 303x200 cm.

227182. MATTA, rölakan, signerad MS KH (Maj Svanström, Klockargårdens Hemslöjd, Tällberg). ca. 303x200 cm.

Geometriskt mönster i gula och gröna nyanser på beige botten.

Bruksslitage. Fransar med ställvis hårt slitage/borta. Några mindre fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 027