Plunta på fot med Bacchus som kork och vinklase som centraldekor, höjd 24 cm
Stämplad Ystad Tenn, M8 (1938-tal)
Ceb (Carl Einar Borgström 1913-1981)
2 st ljusstakar, höjd 19 cm,stämplade
GAB tenn, svensk vara, 224
2 ljusstakar, art deco, höjd 10 cm, stämplade
HAGS.
Bruksskick.
GAB tenn, svensk vara, 224
HAGS.
Bruksskick.