FIGURINER, Wallendorf, Tyskland, 1900-tal.

226759. FIGURINER, Wallendorf, Tyskland, 1900-tal.

3 stycken, fältspatporslin, polykrom dekor med gulddetaljer.Märkt botten "W", "1764".
1 st. Dansös, flicka. Höjd: 16 cm.
1 st. Sittande ballerina. Höjd: 20 cm. Bredd: 18 cm.
1 st. Pojke med lamm. Höjd: 15 cm, Bredd: 12 cm.

Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersslitage.

Antal besök: 1 744