MATSERVIS, 36 delar, porslin, Arabia.

22666. MATSERVIS, 36 delar, porslin, Arabia.

13 djupa, dia 24 cm.
10 flata, dia 23 cm.
5 assietter, dia¨19,5 cm.
4 assietter, dia 17.5 cm.
2 + 1 såssnipa, höjd 10 - 6 cm.
Skål, längd 30, höjd 5,5 cm.

Flertalet med nagg och sprickor. Krackelyrer. Slitage. Missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

13 djupa, dia 24 cm.
10 flata, dia 23 cm.
5 assietter, dia¨19,5 cm.
4 assietter, dia 17.5 cm.
Skål, längd 30, höjd 5,5 cm.

Antal besök: 13 957