226615. SERVISDELAR med mera. Bland annat Mexico, Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft.
Servisdelar, Mexico, Gustavsberg, 21 delar.
Karott, "Tips", Uppsala Ekeby.
Burk, "Dalom", Rörstrand.
Karott, "Verdura", Rörstrand.
Burk, "Dalom" saknar lock.
Krackelyr, missfärgningar. Några delar blekta.
Bruksslitage.