GRÖTSKÅLAR, 2 st, porslin, Göteborg samt Gefle, 1900-tal.

226533. GRÖTSKÅLAR, 2 st, porslin, Göteborg samt Gefle, 1900-tal.

Dekor av tomtar, längd ca 26 resp. 27 cm.

Slitage, sprickor, glasyrkrackelyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 709