MATSALSMÖBEL, 9 delar, palisander, Torbjörn Afdal för Bruksbo, Norge.
226236. MATSALSMÖBEL, 9 delar, palisander, Torbjörn Afdal för Bruksbo, Norge.
8 stolar klädda i läder. Bordets diameter 121 cm, höjd 73 cm. 4 st iläggsskivor à 50 cm. CITES-intyg medföljer. Bord samt en stol märkta med CITES-numrering, SJV 499/15.
Senare klädsel. Bruksslitage, i form av repor, mindre fläckar mm.